اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی

اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی

برای بررسی اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی در این مقاله با ما همراه باشید. از سن سه ماهگی کودک توجه ویژه به دستان خود دارد انگار آنها را تازه کشف کرده و برایش بسیار سرگرم کننده است. کودک یا نوزاد می‌تواند اسباب بازی را در دستش نگه دارد یا اسباب بازی مورد علاقه‌اش را از روی زمین بردارد.

همانگونه که گفتیم تکان دادن دست‌ها عقب و جلو بردن مچ دست و چرخاندن دست و اسباب بازی در دست بسیار برای او جالب توجه است در این سن نوزادان اسباب بازی را در دهان خود قرار می‌دهند پس توجه داشته باشید به کیفیت و جنس اسباب بازی توجه کنید جوری نباشد که دارای قطعات ریز باشد و در دهان کودک سبب خفگی شود پس توجه کنید که جنس اسباب بازی به گونه‌ای باشد که برای او خطری نداشته باشد و از هر جهت پاک و پاکیزه باشد.

اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی کدام است؟

اسباب بازی مناسب از سه ماهگی
اسباب بازی مناسب از سه ماهگی

اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی اسباب بازی است که در دستان کودک بتواند قرار بگیرد و در دستان او جابجا شود. اگر این اسباب بازی‌ها بتواند به گونه‌ای باشد که در حین تکان خوردن روشن شود و یا سر و صدا ایجاد کند بسیار می‌تواند توجه کودکان را در این سنین به خود جلب کند. در این سن که کودکان قادر به راه رفتن و تکان خوردن نیستند معمولا اسباب بازی را در دست نگه داشته و می‌توانند تا شانه‌ها و سینه‌های خود بالا ببرند و بچرخانند اما به مدت طولانی نمی‌توانند این کار را انجام دهد. کودکان در این سن به وسیله حواس بینایی شنیدن لمس کردن و بوییدن با دنیای اطرافشان آشنا شده و به آنها واکنش نشان می‌دهند پس اسباب بازی‌هایی که بتوانند این حواس را در کودک تقویت کنند بسیار مناسب هستند.

اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی

همانطور که گفتیم اسباب بازی مناسب از ۳ تا ۹ ماهگی اسباب بازی است که دارای رنگ روشن باشد موسیقی ایجاد کرده یا بتواند حرکت کند و از خود نور پخش کند تا بتواند توجه کودکان را در این سن به خود جلب کند. در این قسمت به معرفی چند نمونه از اسباب بازی‌هایی که مناسب کودکان در این سنین باشند خواهیم پرداخت.

عروسک های پارچه ای نرم

راحت بودن و نرم بودن عروسک‌های پارچه‌ای یا حیوانات پارچه‌ای برای بازی کردن کودکان در سن ۳ تا ۹ ماهگی می‌باشد. توجه داشته باشید که قطعات پلاستیکی ریز و یا سیمی در قسمت‌های مختلف این اسباب بازی‌ها وجود نداشته باشد زیرا ممکن است قطعات از اسباب بازی جدا شده و به کودک آسیب برساند. تمام قطعات عروسک یا اسباب بازی نرم و پارچه‌ای شکل باشد. تا خدای نکرده خطر جدا شدن قطعات ریز و خفگی کودک را تهدید نکند.

کتاب پارچه ای با نقوش برجسته

کتاب خواندن رفتاری است که در هر سنی مناسب آموزش دادن به کودکان است و دارای اهمیت و ارزش بالایی است. در این سنین می‌توان با کتاب‌های پارچه‌ای اینکار را به کودکان آموزش داد. کودک سه ماهه از بازی کردن و فرو کردن این کتاب‌ها و نقوش برجسته آنها در دهان خود و لمس کردن آنها لذت فراوانی می‌برد. همزمان با لمس این کتاب‌ها گوش دادن به صدای والدین نیز به رشد شنوایی نوزاد کمک بسیار زیادی می‌کند و می‌تواند صداهای زیر و بم لهجه یا آوازی که والدین می‌خوانند را از هم تشخیص دهند و کودک نیز از خود صداهایی را تولید کند.

عروسک و کتاب پلاستیکی مناسب برای حمام

نوزادان و کودکان بین سنین ۳ تا ۹ ماهگی تمایل به در دست گرفتن یا در دهان گذاشتن اسباب بازی‌ها دارند. برای سرگرم کردن آنها در محیط حمام و جلوگیری از بی‌قراری کردنشان می‌توان عروسک‌ها و کتاب‌های پلاستیکی را که مناسب حمام و وان هستند را برای آنها تهیه کرد، تا ضمن شستشوی آنها توسط والدین کودکان نیز سرگرم شوند.

آویز متحرک و موزیکال

همانگونه که همه ما می‌دانیم در این سن کودکان و اسباب بازی‌هایی که متحرک باشند و سرو صدایی مانند موزیک تولید کنند توجه نشان می‌دهند از این رو می‌توان آویز‌های مناسب حالا یا عروسکی یا پلاستیکی را در مکان‌هایی که کودک با آنها سر و کار دارند مانند بالای تخت، صندلی ماشین یا روروک نصب کرد.

اسباب بازی جغجغه
اسباب بازی جغجغه سبک

جغجغه های سبک

یکی از اسباب بازی‌های مناسب سن ۳ تا ۹ ماهگی جغجغه‌های سبک هستند. نوزادان از به صدا درآمدن اسباب بازی‌ها و صداهای موزیکال لذت می‌برند اگر یک جغجغه به دست او بدهید که همزمان هم بتواند او را تکان بدهد و هم صدای موسیقی داشته باشد، کودک یا نوزاد نهایت لذت را خواهند برد به خاطر داشته باشید که جغجغه‌ها بایستی جنس محکمی داشته باشند و قطعات ریز آنها به کار نرفته باشد و برای سلامتی کودکان از هیچ لحاظی مضر نباشد.

دندانگیر

از سن ۵ ماهگی به بعد معمولاً در لثه‌های کودک ممکن است احساس خارش یا سوزش دیده شود که اسباب بازی مناسب این سن چیزی به جز دندان گیر نیست. طراحی دندانگیرها به گونه یک حلقه پلاستیکی سفت هستند که برای گاز زدن کودکان بسیار مناسب‌اند. برخی که دندانگیرها را باید در فریزر نگهداری کند اما دمای پایین فریزر باعث آسیب رساندن به لثه‌های حساس نوزاد می‌شود.

سخن آخر

در این مقاله در مورد اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی صحبت کردیم و دانستیم که اسباب بازی‌های مناسب این سن اسباب بازی‌هایی هستند که سبک باشند به راحتی در دستگاه کوچک نوزاد جا گرفته و با تولید سر و صدا می‌توانند کودکان را به خوبی سرگرم کنند. کی کی تویز یکی از فروشگاه‌هایی است که به راحتی می‌توانید به‌راحتی تماس گرفته و اسباب بازی مناسب برای کودک خود را تهیه کنید.

سوالات متداول در مورد اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی

 1. اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی چه اسباب بازی‌هایی است؟
  اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی دندانگیر، آویزهای موزیکال، عروسک و کتاب‌های پاچه‌ای و موزیکال هستند.
 2. اسباب بازی اسباب بازی مناسب از سه تا نه ماهگی را از کجا می‌توان تهیه کرد؟
  فروشگاه آنلاین و حضوری کی کی تویز در خدمت همه والدین و عزیزان است.
 3. کدام اسباب بازی برای نوزاد سه ماهه ممنوع است؟
  اسباب بازی‌های سنگین و اسباب بازی‌هایی که دارای قطعات ریز و جدا شونده هستند.

 

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
 • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
 • - لطفا فارسی بنویسید.
 • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد