اسباب بازی برای کودک ۱ - ۲ - ۳ ساله

اسباب بازی برای کودک ۱ - ۲ - ۳ ساله

بین سن ۱ تا ۳ سالگی که شروع به راه رفتن می‌کنند بسیار کنجکاو هستند دوست دارند به همه مکان‌ها سرک بکشند و بازی کنند. کودکان به دنبال کشف دنیای اطراف خود هستند پس بهتر است اسباب بازی‌هایی را که والدین در اختیار آنها قرار می‌دهند پاسخگوی نیازهای آنها باشد. در این مقاله به بررسی اسباب بازی برای کودک ۱- ۲- ۳ ساله می‌پردازیم.

در 1 سالگی خردسالان تقریباً وارد مرحله آگاهانه زندگی می‌شوند و افکار آنها دائماً در حال تغییر و رشد پیدا کردن است. علاقه آنها نسبت به بازی کردن با اسباب بازی‌هایشان نیز روز به روز در حال تغییر یافتن است و ممکن است که با اسباب بازی‌های سابق خود دیگر بازی نکنند.

معمولا خردسالان زیر ۲ سال دوست دارند که تجربه کنند و به تایید و همراهی والدین خود نیاز دارند. شناخت حواس پنجگانه و محیطی برای آنان بسیار جالب توجه است. آنها می‌خواهند هر چیزی را به داخل دهان خود بگذارند پس حتماً توجه داشته باشید از اسباب بازی‌هایی استفاده کنید که برای سلامتی آنها مضر نباشد و دارای لبه‌های تیز و برنده نباشند.

بهترین اسباب بازی برای کودک 1 ساله

 اسباب بازی مناسب برای 1 سالگی
اسباب بازی مناسب برای یک سالگی

تهیه اسباب بازی برای کودک یک ساله که علاقه بسیار زیادی به جنب و جوش و حرکت کردن دارد، بسیار چالشی است. اسباب بازی که در این سن برای کودک تهیه می‌شود، بایستی روی رشد سریع مهارت‌های کودک خردسال تمرکز داشته باشد. بازی کردن با حلقه هوش چرخدار بسیار برای خردسالان مفید می‌باشد. این اسباب بازی به خردسالان کمک می‌کند تا مهارت‌های جدیدی را با سرعت بالای مناسب به دست آورند اسباب بازی‌های چیدنی مثل حلقه روش نیز برای کودکان در این سه مناسب است. بازی کردن با این گونه اسباب بازی‌ها به بالا بردن قدرت تمرکز خردسالان خیلی کمک می‌کند. همچنین سبب هماهنگی مهارت های حرکتی و ذهنی مانند؛ دست و چشم می شوند.

بهترین اسباب‌بازی برای کودک 2 ساله

اسباب بازی مناسب برای کودک ۲ ساله اسباب بازی است که بتواند مهارت‌های حرف زدن، راه رفتن و ذهنی کودکان را در این سن ارتقا بخشد مانند بازی پیچ و خم یا بازی برج دلقک و اسباب بازی ماشین اشکال.

بهترین اسباب‌بازی برای کودک 3 ساله

بازی‌های مناسب برای کودک ۳ ساله اسباب بازی‌های هستند که تخیل و خلاقیت کودک را ارتقا بخشند و به رشد مهارت‌های حرکتی آنها کمک کند. اسباب بازی‌هایی مانند بلوک‌های ساختمانی، خمیر بازی، قطار، برای بازی کردن خردسالان در این سنین مناسب هستند. این مدل بازی‌ها به توسعه بیشتر مهارت‌های حرکتی و تاکتیک‌های حل مسئله در آنها کمک می‌کند.

انواع اسباب بازی برای کودک ۱ - ۲ - ۳ ساله

انواع اسباب بازی برای کودک ۱ - ۲ - ۳ ساله باید با توجه به نیازها و مراحل رشد آن‌ها انتخاب شوند. این اسباب بازی‌ها باید کمک کنند تا کودکان مهارت‌های ابتدایی خود را تقویت کنند و از طریق بازی‌ها یاد بگیرند. در ادامه نمونه‌هایی از اسباب بازی‌های مناسب برای این گروه سنی را برای شما عزیزان آورده‌ایم:

انواع اسباب بازی برای کودکان1 تا 3 ساله
انواع اسباب بازی ها برای کودکان 1تا3 ساله

اسباب بازی مناسب برای کودکان 1 تا 2 ساله:

 1.  عروسک‌های نرم: عروسک‌های نرم با طراحی‌های جذاب و رنگارنگ مناسب برای این گروه سنی هستند و کودکان می‌توانند با لمس و بغل کردن آن‌ها احساس راحتی کنند.
 2.  پازل‌های بزرگ: پازل‌های ساده با قطعات بزرگ مناسب این سن هستند و کمک می‌کنند تا کودکان مهارت‌های مانند تطبیق شکل‌ها و حل مسائل ساده ریاضی را تمرین کنند.
 3. اسباب بازی‌های تقلیدی: اسباب بازی‌های تقلیدی که به شکل اشیاء روزمره مثل تلفن یا دستگاه‌های خانه طراحی شده‌اند، کودکان را تشویق به تقلید کردن و بازی کردن می‌کنند.

اسباب بازی برای کودکان 2 تا 3 ساله:

 1.  قطار و ریل جاده: بازی با قطار و ریل جاده می‌تواند جذاب و آموزنده باشد و به کودکان کمک می‌کند مفاهیم مرتبط با حرکت و مسیریابی را درک کنند.
 2.  پازل‌های پیچیده‌تر: این سن می‌تواند با پازل‌های با تعداد قطعات بیشتر و تصاویر پیچیده‌تر ساعاتی سرگرمی کند و همچنین توانایی‌های تفکری خود را تقویت کند.
 3.  لگوها: لگوها و اسباب بازی‌های مشابه از جمله Mega Bloks که برای اتصال و ساختن سازه‌ها و شکل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، تخیل و مهارت‌های سازمان‌دهی را تقویت می‌کنند.
 4.  کتاب‌های تصویری: کتاب‌های تصویری با داستان‌های کوتاه و تصاویر جذاب می‌توانند علاقه کودکان به خواندن و شناخت داستان‌ها را تقویت کنند.

به هر حال، در انتخاب اسباب بازی برای کودکان اهمیت دارد که با توجه به علاقه و توانایی‌های آنها اسباب بازی مورد علاقه‌اشان را تهیه نمایید.

سخن آخر

سن ۱ تا ۳ سالگی مهمی برای رشد کودکان محسوب می‌شود. در این سن که مهارت‌های گفتاری کودکان رو به تکامل است و اغلب از دو یا چند کلمه در صحبت کردن خود استفاده می کنند. قدرت تفکر کودکان نیز در حال رشد پیدا کردن است و اسباب بازی‌هایی که بتوانند قوه فکر و تخیل کودکان را ارتقا بخشند انتخاب بسیار خوبی برای خرید اسباب بازی برای کودک ۱ - ۲ - ۳ ساله می‌توانند باشند.

وب سایت و فروشگاه حضوری کی کی تویز با ارائه جدیدترین و بهترین کیفیت اسباب بازی‌ها در خدمت همه هم‌میهنان عزیز است. همکاران ما در این فروشگاه می‌توانند، همه والدین عزیز را نسبت به تهیه اسباب بازی متناسب با سن کودک راهنمایی کرده و بهترین و با کیفیت‌ترین اسباب بازی‌ها را در اختیار والدین عزیز قرار دهند. اسباب بازی‌های موجود در این فروشگاه دارای توضیحات لازم و دفترچه راهنمای استفاده برای کودکان و خردسالان عزیز است.

سوالات متداول در مورد اسباب بازی برای کودک ۱ - ۲ - ۳ ساله

 1. انواع اسباب بازی برای کودک ۱ - ۲ - ۳ ساله چه چیزهایی هستند؟
  اسباب بازی‌هایی مانند ساختمان سازی، قطار، حل مسئله، عروسک‌های نرم با توجه به سن کودکان گزینه‌های خوبی می‌توانند باشند.
 2. برای خرید اسباب بازی کودک 2 ساله چه پیشنهاداتی می شود؟
  عروسک‌ها با لباس‌های قابل تعویض، اسباب بازی‌های چرخدار، اسباب بازی‌هایی که شکل وسایل واقعی را دارند، برای بازی خردسالان جذاب هستند.
 3. خرید انلاین اسباب بازی برای کودک ۱ - ۲ - ۳ ساله از چه فروشگاهی پیشنهاد می‌شود؟
  خرید انلاین و حضوری اسباب بازی برای کودک ۱ - ۲ - ۳ ساله از فروشگاه و وب سایت معتبر کی کی تویز به همه عزیزان در سراسر کشور پیشنهاد می‌شود.
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
 • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
 • - لطفا فارسی بنویسید.
 • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد