بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین کودک کجاست؟

بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین کودک کجاست؟

صندلی کودک چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطوری که می‌دانید نشستن کودکان در صندلی‌ خودرو و بازی با ماشین کنترلی بسیار خطرناک است. زیرا صندلی خودرو برای جثه کودکان طراحی نشده است و نمی‌تواند از آنها در مقابل اتفاقات و تصادفات محافظت کند. به‌نظر شما بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین کودک کجاست؟

همه صندلی‌های کودک و کریرها قابل نصب در ماشین هستند. به‌منظور بالا بردن امنیت کودکان در خودرو بایستی صندلی کودک در خودرو به خوبی نصب شده باشد. بدین منظور کمربند ایمنی باید به خوبی به صندلی محکم شود.

اهمیت استفاده از صندلی مخصوص کودک

استفاده از صندلی ایمنی مخصوص کودک در خودرو بسیار اهمیت دارد و دارای مزایای مهمی است که در زیر توضیح داده شده است:

 1. حفاظت از کودک: صندلی ایمنی کودکان طراحی شده تا به کودکان کمک کند در مواجهه با تصادفات رانندگی، آسیب‌ها و صدماتی که ممکن است به بچه‌ها وارد شود، کاهش یابد. این صندلی‌ها با ایجاد محیطی ایمن و مناسب برای کودکان، از آسیب‌های جدی جلوگیری می‌کنند.
 2. تطابق با قوانین: در بسیاری از کشورها، استفاده از صندلی ایمنی برای کودکان در خودرو الزامی است و عدم رعایت این قوانین می‌تواند موجب جریمه شود. استفاده از صندلی ایمنی مخصوص کودک به والدین کمک می‌کند که از نظر قانونی در حالت تطابق با قوانین باشند.
 3. کاهش خطرات: استفاده از صندلی ایمنی مناسب می‌تواند خطراتی از جمله جراحات جدی و حتی مرگ کودکان را در تصادفات جاده‌ای به حداقل برساند. این صندلی‌ها با نگه داشتن کودک در موقعیتی که از دست دادن تعادل و سقوط را کاهش دهد، موثر هستند.
 4. بهبود رفتار رانندگی: وجود صندلی ایمنی کودک در خودرو، به والدین اطمینان می‌دهد و ممکن است به تمرکز بهتری در رانندگی منجر شود. این کمک می‌کند تا خطراتی مانند رانندگی در حالت ترکیبی با کودک در آغوش کاهش یابد.
 5. رشد سالم: استفاده از صندلی ایمنی مناسب کودکان، به رشد سالم و توسعه مناسب استخوان‌ها و عضلات کمک می‌کند. صندلی‌های مخصوص کودکان با توجه به اندازه و سن کودک تنظیم می‌شوند تا مکانیسم‌های تکمیلی کودک را حفظ کرده و آسیب‌های احتمالی را کاهش دهند.

با توجه به این مزایا، استفاده از صندلی ایمنی مخصوص کودکان در خودرو باید همیشه در اولویت باشد تا کودکان در سفرهای خانوادگی به امان باشند.

بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین

اگر دارای فرزند کوچک هستید و قصد سفر با خودروی شخصی خود را دارید به شما توصیه می‌کنیم که حتماً برای فرزندان خود از صندلی ماشین با کیفیت استفاده کنید. معمولاً به عنوان بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین در صندلی عقب و در قسمت وسط توصیه می‌شود. لازم است از چند صندلی ماشین کودک استفاده کنید، می‌توانید گزینه‌های دیگری را نیز برای صندلی کودک در نظر بگیرید اما ایمن‌ترین قسمت همان صندلی وسط می‌باشد.

بهترین مکان نصب صندلی ماشین

ایمن‌ترین قسمت‌ها برای نصب صندلی کودک صندلی پشت راننده توصیه می‌شود و نا ایمن‌ترین قسمت صندلی جلو است. ‌حتی اگر می‌خواهید صندلی کودک را در صندلی جلو نصب کنید. به‌شما توصیه می‌کنیم که صندلی را تا حد ممکن به عقب بچسبانید. قبل از حرکت مطمئن شوید که کیسه هوا جلو را غیر فعال کرده باشید کودک زیر ۱۲ سال هرگز نباید در صندلی با کیسه هوا فعال هوا قرار بگیرد.

راهنمای نصب صندلی ماشین کودک

برای نصب صندلی ماشین اول پیشنهاد می‌کنیم که دفترچه راهنمای نصب آن را مطالعه نمایید. بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین کودک نیز در دفترچه راهنما برای شما عزیزان توضیح داده شده است. در زمان خرید نیز فروشنده بهترین روش نصب را برای شما توضیح خواهد داد. صندلی کودک را در ماشین قرار داده و سپس تا جایی که ممکن است آن را به سمت پایین هل دهید. فضای آزاد بین صندلی خودرو و صندلی کودک نبایستی وجود داشته باشد.

راهنمای نصب صندلی ماشین کودکان

سپس کمربندها را در محل مشخص شده، محکم نمایید. با استفاده از اهرم می‌توانید کمربندها را در صورت نیاز شور یا سفت کنید اما به خاطر داشته باشید کمربندها شل بسته نشود. شدن کودک روی صندلی ماشین حتماً چک کنید که کمربندها به خوبی بسته شده باشند. کمربندها باید به صورت صاف و بدون هیچ پیچ خوردگی قرار گرفته باشند. پس از نصب کامل صندلی کودک روی ماشین بیش از دو الی ۳ سانتی‌متر در اطراف خود را نبایستی جابجا شود اگر بیش از اندازه تکان می‌خورد بهتر است که از محکم بسته شدن آنها مطمئن شوید.

استفاده از سیستم ایزوفیکس

اگر خودروی شما از سیستم اتصال صندلی با ایزوفیکس برخوردار است می‌توانید از این سیستم نیز استفاده کنید. بعد از توضیح در مورد بهترین مکان برای نصب و صندلی ماشین کودک می‌توانیم به این مورد بپردازیم. برای استفاده کردن از این روش با یه سی کانکتورهای اضافیکس را از قسمت کف صندلی کودک خارج کرده، را روی صندلی عقب قرار داده به صورت یک کانکتورها مقابل محل نصب ایزوفیکس قرار داشته باشند. از این روش ها برای بستن کریر در خوردو نیز می‌توان استفاده کرد.

سخن آخر

در این مقاله در مورد اینکه بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین کودک کجاست؟ صحبت کردیم. هنگام تهیه صندلی حتماً به بلندی پشت صندلی و اینکه قابل جدا شدن است یا خیر! توجه کنید. محافظت از کودک در مقابل خطرات احتمالی از صندلی‌های استفاده کنید که پشتی بلند دارند و قابل جدا شدن نیستند.

توجه کنید که از صندلی‌های تقویت کننده بدون شاخه کمربند استفاده کنید. حتی الامکان امکان از صندلی‌های قابل تنظیم استفاده کنید تا کودک در مسافت‌های طولانی اذیت نشود. در صورت نیاز به راهنمایی می‌توانید با فروشگاه کی کی تویز تماس گرفته، تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند و بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید. کی کی توی با سابقه طولانی در زمینه پخش اسباب بازی‌های ایرانی و خارجی، صندلی کودک برای ماشین می‌تواند بهترین انتخاب برای والدین شما عزیز باشد.

سوالات متداول در مورد بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین کودک کجاست؟

 1. بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین کودک کجاست؟
  بهترین مکان برای نصب صندلی ماشین کودک صندلی عقب خودرو و در قسمت وسط آن است.
 2. راهنمای نصب صندلی ماشین کودک چگونه است؟
  بهتر است دفترچه راهنما را مطالعه فرمایید.
 3. ایزوفیکس بهتر است یا کمربند؟
  ایزوفیکس بهتر است و اشتباهات کمتری در بستن آن صورت می‌گیرد.
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
 • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
 • - لطفا فارسی بنویسید.
 • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد